Techniki nadruku

Nadruki na koszulkach wykonujemy dwoma sposobami:
sitodruk - nakładanie farb na tkaninę za pomocą specjalnego sita.
termonadruk - nakładanie cienkiej foli na tkaninę w wysokiej temperaturze i pod odpowiednio dużym naciskiem.

Nadruki wykonywane są profesjonalnie, gwarantując wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i nie mają nic wspólnego z powszechnie spotykanymi prasowankami.

Większa cześć nadruków na koszulkach już gotowych wykonana jest metodą sitodruku tzn. przy pomocy szablonów sitodrukarskich zwanych potocznie sitami. Sitodruk to najpowszechniej stosowana technika drukowania tkanin.

Koszulki i bluzy wykonywane na indywidualne, jednostkowe zamówienia klientów wykonywane są w zależności od wzoru metodą termotransferu (za pomocą specjalnych foli) albo druku cyfrowego. Napisy oraz nadruki jednokolorowe i dwukolorowe „niezlewające się" (tzn. bez przejść tonalnych) wykonywane są termotransferem (wgrzewanie w tkaninę specjalnych folii). Technika ta jest bardzo trwała i nawet po kilkudziesięciu praniach nie widać żadnych objawów zużycia.

Nadruki wielokolorowe i zdjęcia wykonywane są drukiem cyfrowym (wzór drukowany jest na specjalnej foli a następnie wycinany i wgrzewany w materiał). W tym przypadku trwałość nadruku jest duża, aczkolwiek po kilkunastu praniach czasami można dostrzec lekkie wyblaknięcie kolorów.

Nadruki na gadżetach (kubki, puzzle, podkładki pod mysz, torby itd.) wykonujemy sublimacją. Sublimacja to nowoczesna technika wykonywania nadruków, w której wykorzystuje się drukarkę atramentową ze specjalnym tuszem oraz prasę transferową do przenoszenia grafik na docelowe podłoże. Nadruki wykonane tą metodą charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością a powierzchnia nadruku nie jest wyczuwalna w dotyku.

Dbamy o to, aby oferowany przez nas towar był najwyższej jakości i spełniał wysokie wymagania Klientów.